Klever uzkarināmā un piekabināmā tehnika
Nianses un rādītāji
 
 
 
 

Mūsdienu lauksaimniecības tehnika ir augsti attīstīta tehnoloģiska produkcija. Tās konstrukcijā ir vairākas šķietami maznozīmīgas detaļas, kuras patiesībā ir ļoti svarīgas. Tie ir prasmīgi aprēķināti un dzīvē pārbaudīti tehniskie risinājumi, kuri jūtami uzlabo darba ražīgumu. M.T.Z. Serviss / Kombainserviss speciālisti pastāstīja par mehāniskām iestrādnēm, kuras palīdzēja pacelt uzkarināmās tehnikas parametrus augstākā līmenī.

   
  MTZ Serviss, Kombainserviss, Traktors24.lv, Traktoru rezerves daļas, Запчасти для тракторов, Трактор Беларус
   
 

Tehnikas projektēšanas procesā bieži tiek pieļauta viena nozīmīga kļūda: tā tiek konstruēta konkrēta uzdevuma veikšanai, neņemot vērā citus procesa posmus. Klever konstruktori ievēro visu procesu un katra agregāta lomu tehnoloģiskajā ķēdē. Ņemot to vērā, tiek izmantoti dažādi tehniskie risinājumi. Izskatīsim tehnikas rādītājus konkrētam uzdevumam, piemēram, lopbarības sagatavei.

Mēslojumu iestrādāšana

Speciālisti ir vienisprātis, ka, neiestrādājot augsnē mēslojumu, mūsu klimatiskajos apstākļos samazinās cerības uz labu lopbarības zālaugu ražu. Zāli ir vēlams mēslot pavasarī un katru reizi pēc pļaušanas. Dzīve pierāda, ka bez zālāju mēslošanas retāk izdodas panākt vairāk par diviem pļāvumiem gadā. Turpretī, piebarojot augsni, var panākt četrus pļāvumus gadā -  ražība 10 t/ha.

RSM TS-3200 Satellite miglotājs paredzēts, lai process notiktu maksimāli efektīvi. Ierīces bāzes komplektācijā ir revolvertipa sprauslas turētāji un inžektorsmidzinātāji, kas ļauj strādāt jebkuros laika apstākļos (pat tad, ja vēja ātrums sasniedz 8-10 m/s). Regulējamā sliede 1,5 / 1,8 / 2,1 m ļauj izmantot miglotāju atšķirīgām kultūrām un ar dažādu rindstarpu.

   
  MTZ Serviss, Kombainserviss, Traktors24.lv, Traktoru rezerves daļas, Запчасти для тракторов, Трактор Беларус
   
  MTZ Serviss, Kombainserviss, Traktors24.lv, Traktoru rezerves daļas, Запчасти для тракторов, Трактор Беларус
 

 

 

RSM TS-3200 Satellite miglotājs. Indekss liecina par tvertnes apjomu litros. Pašsūknēšanas funkcija ļauj papildināt tvertni no ūdens krātuves vai rezervuāra. Produktīvais membrānas-virzuļa sūknis (225 l/min) nodrošina nemainīgu darba šķīduma koncentrāciju un aktīvu tā maisīšanu vienmērīgas ienešanas nodrošināšanai. Agregāts ir aprīkots ar datoru, kuram ir GPS modulis. Tas ļauj strādāt pēc precīzās lauksamniecības tehnoloģijas un manāmi atvieglo darbu nakts stundās.

   
 

Jaudīgais, palielinātā apjoma (35 l) mikseris ļauj sajaukt gan šķidros, gan pulverveida preparātus. Papildus tīrā ūdens tvertnes palīdz pēc darba beigām vai pēc reaģentu maiņas izskalot sistēmu, kas labvēlīgi ietekmē apkārtējās vides drošību.

Lopbarības vērtība un raža 

Vai pļaujmašīnai ir tikai jāpļauj? Ne gluži. Ir zināms, ka lopbarības sagataves process ietekmē lopbarības īpašības. No vienas kultūras var iegūt lopbarību ar atšķirīgu uzturvērtību. Ja pļaujmašīna darba laikā atkārtoti griež pļaujamo masu, tas negatīvi ietekmē lopbarības īpašības. Kompānijas Klever pļaujmašīnās pļaujamā masa tiek uzmesta augšā un tad atpakaļ, kas izslēdz tās atkārtotu griešanu.

Vēl viena nianse: ja pļaujamā masa tiek sagriezta divreiz, tā sasmalcinās un tiek apgrūtināta tās novākšana. Rezultātā otrais un trešais pļāvums ir mazāks par pirmo. Nākamo pļāvumu ražu uzlabo arī reljefa kopēšanas sistēma, kurai pateicoties mazāk tiek bojāta sakņu sistēma.

   
  MTZ Serviss, Kombainserviss, Traktors24.lv, Traktoru rezerves daļas, Запчасти для тракторов, Трактор Беларус
 

 

 

Klever Strige pļaujmašīna. Tā nav vienkārša pļaujmašīna, kā varētu sākumā šķist. Agregāta projektēšanā ņemtas vērā vairākas svarīgas detaļas. Piemēram, ir labi zināms, ka no pākšaugu kultūrām var iegūt labu lopbarību. Barības vielu koncentrācija šo kultūru lapās 1,5-2 reizes pārsniedz to saturu stiebrā. Lai barības vielas nepazustu, uz pļaujmašīnām tiek izmantoti placinātāji ar valčiem, kuriem ir ševronveida rievas.

   
 

Aizsardzība pret bojājumiem 

Neviens nav pasargāts no tā, ka pļaujmašīnas ceļā trāpīsies, piemēram, akmens. Klever konstruktori ir atraduši veidus, kā mazināt tehnikas bojājumus un vienkāršot tās remontu. Viens no tiem ir velkmes drošinātājs: uzbraucot šķērslim, tiek nogriezta tapskrūve un griezošo siju atmet atpakaļ. Darba atsākšanai sija ir jāatgriež sākotnējā stāvoklī un jāuzstāda jauna tapskrūve. Turklāt griezošā elementa uz kāda no rotoriem bojājuma gadījumā nav jāizjauc visa sija un jāizņem zobrati, bet  jānomaina tikai viena rumba.

Tvēriena platums un svars 

Pļaujmašīnas ir atšķirīgas. Ir arī tādas, kurām tvēriena platums ir sākot no 3 metriem. Tādas mašīnas ir efektīvas lielu platību apstrādē, taču tās ir smagas, kas neļauj tās izmantot kopā ar MTZ-80/82 traktoriem. Ne katrā saimniecībā ir jaudīgi traktori vai arī tie ir aizņemti citos darbos.

Klever konstruktori ir raduši vienkāršu un efektīvu risinājumu: pļaujmašīna ir aprīkota ar šasiju, uz kuru gulstas viss svars. Tas ļauj to izmantot kopā ar MTZ-80/82 tipa universālo rušināmtraktoru, kurš tiek izmantots ļoti daudzās saimniecībās. 

Vālošana

Ir būtiski nopļauto masu pacelt ar minimāliem zaudējumiem un izslēgt piemaisījumus. Kvalitatīvu vālu veidošanu sekmē vairāki mūsdienu tehniskie risinājumi. Viens no tiem ir ratiņi ar rotoru grābekli un balsta riteņiem. Riteņi atrodas maksimāli tuvu grābekļiem, kas ļauj precīzi atkārtot lauka reljefu un novērš zemes nokļūšanu vālā.

Vālošanas kvalitāte ietekmē arī savācējpreses darba ražīgumu. Piemēram, pākšaugu kultūrām ir ieteicams izmantot divpusējos reduktora grābekļus, kuri veido vālu pa vidu. Tas samazina aplapotās stiebra daļas nobiršanu, saglabājot lopbarības barības vērtību.

Savācējprese

Klever produkcijas klāstā ir atšķirīgu konstrukciju savācējpreses dažādu uzdevumu veikšanai un katra no tām ir rūpīgi pārdomāta. Piemēram, ir zināma šāda rituļu savācējpreses īpatnība: lai izkrautu rituli, tai ir jāpabrauc atpakaļ, bet pēc tam, lai aizvērtu presēšanas kameru, jāpavirzās dažus metrus uz priekšu. 

Ar Klever rituļu savācējpresi tas nav jādara: izveidotie rituļi tiek izgrūsti tik tālu, ka presēšanas kamera var brīvi aizvērties. Tāda laika ietaupīšana aptuveni 1,5 reizes palielina darba ražīgumu.

   
 

MTZ Serviss, Kombainserviss, Traktors24.lv, Traktoru rezerves daļas, Запчасти для тракторов, Трактор Беларус

   
 

Rituļu savācējprese Pelikan 1200. Lai palielinātu darbības ātrumu un samazinātu rituļu aptīšanas un izkraušanas laiku, mūsdienu rituļu savācējpreses ir aprīkotas ar dubulto aptīšanas mehānismu. Agregāta siešanas aparāts ir pasargāts no bojājuma: piemēram, ja adatas iestrēgst presēšanas kanālā, drošinātājs neļaus virzulim tās saliekt un sabojāt mezglu sējēju.

   
 

Savācējprese spēj presēt ne tikai sienu un salmus, bet arī paaugstināta mitruma (45-55%) skābsiena masu: visi mehānismi ir radīti ar izturības rezervi, ņemot vērā paaugstinātās slodzes.

Šādu detaļu ir daudz, un katra no tām uzlabo darba drošību un efektivitāti. Tieši tāpēc Klever tehnika ir pieprasīta daudzās pasaules valstīs.

   
 
 
 
 
 

sagatavots: brauc.com; car-use.lv ®